משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | להזמנה טלפונית 050-4810921

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

איך כדאי לבחור מגן מסך סיליקון או זכוכית?

איך כדאי לבחור מגן מסך סיליקון או זכוכית?

מה לא עושים כדי להגן על מכשיר הסמארטפון שלנו? בין כל אביזרי הסלולר שניתן למצוא, השימושיים ביותר הם מגני המסך. הם שומרים על הסמארטפון ממכות, שריטות, נפילות וטביעות אצבע, ויכולים להציל את הסלולר מהרס קטלני. יש שני סוגי מגני מסך עיקריים – מגן מסך מזכוכית ומגן מסך מסיליקון. כמובן שאפקטיביות המגן תלויה גם בכיסוי המכשיר, לכן חשוב לבחור נכון גם אותו.

איך כדאי לבחור מגן מסך? והאם עדיף מגן מסך סיליקון או זכוכית?

מגן מסך זכוכית או סיליקון

 

מגן מסך סיליקון

מגן מסך סיליקון (או מגן מסך מניילון) הוא זול יותר, ובגלל עלותו הזולה, הוא לא מחזיק מעמד הרבה זמן וצריך להחליף מגנים בתדירות גבוהה. בדרך כלל הקצוות מתחילים להתקפל ונוצרות בועות, מה שיכול להיות מאוד מעצבן בעת השימוש. אבל לא נורא, מפני שניתן לקנות מספר מגני סיליקון בבת אחת ולהחליף בעת הצורך .

 

ההגנה של מגני הסיליקון היא מפני שריטות שטחיות, אבל לא בטוח שהוא ישמור על הסלולר מפני נפילות או מכות חזקות מכיוון שהוא אינו סופג את המכה.

מגן המסך מסיליקון הוא קצת מסובך יותר להדבקה, חייבים לוודא שאין אבק מתחת למגן המסך, לכן צריך לנקות את מסך הסמארטפון טוב-טוב לפני ההדבקה, כדאי להשתמש בנוזל לניקוי מראות לפני ההדבקה ולאחריו לנגב עם מטלית יבשה (לא עם נייר). מומלץ להיות במקום עם אור חזק כדי לראות בוודאות שלא נשארו חלקיקי אבק על גבי המסך.

מגן מסך זכוכית

מגן הזכוכית הוא יקר יותר, אבל עם זאת חזק ביותר ונועד לספיגת נפילות ומכות חזקות. אם מגן המסך נשבר או נסדק כנראה שהמכה היתה קשה, תחשבו מה היה קורה לסלולר ללא המגן, כנראה היה מתרסק או נשבר לחלוטין.

בדרך כלל מגני הזכוכית מחזיקים מעמד זמן רב, כל עוד אין בהם שברים רציניים הם מתפקדים באופן מעולה. מכיוון שהוא חזק יותר ממגן הסיליקון, הוא גם יקר יותר. חשוב לשים לב לעובי המגן, מפני שמגן זכוכית עבה מדיי יכול לשבש את המגע ולהפריע לשימוש במכשיר.

מגן הזכוכית קל להדבקה לעומת מגן הסיליקון, צריך רק לנקות את המסך לפני, ואין צורך לדאוג מבועות או סימנים של הדבקה עד כדי כך שהמגן הופך להיות חלק מהסלולרי עצמו ולא מרגישים בו, המגע דומה מאוד למגע ללא הכיסוי.

היתרון האחרון, אך חשוב לא פחות, הוא קלות הניקוי. המגן עשוי מזכוכית ולכן דוחה מים, כתמי שמן ולכלוכים כמו טביעות אצבעות ובקלות ניתן לנקות אותו.

 

לכל אחד מהמגנים יתרונות וחסרונות משלו, ולכן תלוי בהעדפותיכם כמשתמשי הסלולר. אם הסמארטפון שלכם מקבל מכות ונופל לעיתים קרובות – כדאי להשקיע במגן מסך מזכוכית, שישמור הרבה יותר על הפלאפון מפני נזקים. גם אם אתם נוגעים בסלולרי כאשר האצבעות שלכם מלוכלכות, הרבה יותר קל לנקות את מגן הזכוכית. מצד שני, אם אתם מאוד זהירים ולא מפריע לכם להחליף את מגן המסך אחת לכמה חודשים, ועניין הכסף הוא פקטור חשוב בבחירת המגן – כדאי לקנות את מגן המסך מסיליקון שהוא הפשוט והזול יותר. בכל החלטה, כדאי לרכוש מגנים של חברות מובילות וטובות, כך הסיכוי שהמגן יהיה איכותי הוא גדול יותר.