משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | להזמנה טלפונית 050-4810921

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

מה הופך את אוטרבוקס להצלחה עולמית מסחררת?

מה הופך את אוטרבוקס להצלחה עולמית מסחררת?

חברת אוטרבוקס (Otterbox) היא ללא ספק אחת מיצרניות האביזרים לסלולרי הגדולות והמצליחות ביותר בכל הזמנים. בעוד חברה זו החלה דרכה לפני פחות מעשרים שנים בעיירה קטנה במדינת קולוראדו שבארצות הברית כיצרנית "צנועה" וקטנה של קופסאות ומארזים עמידים למים, כיום מדובר בחברה אשר שוויה מוערך בכשני מיליארד (!!) דולר, מעסיקה מעל לחמש מאות עובדים ומוכרת מיליונים רבים ממוצריה בכל רחבי העולם מדי שנה. החברה מתמחה כיום בעיקר בייצור כיסויי מגן, מגני מסך וכיסויים עמידים במים עבור מכשירים סלולאריים וטאבלטים.

בעוד איננו רגילים לשמוע יותר מדי על מותגים גדולים בשווי מיליארדי דולרים מתחום האביזרים הנלווים, עולה השאלה המסקרנת – מה הופך את אוטרבוקס להצלחה עולמית מסחררת כל כך?

אורבוטקס 

מוצר מוצלח, תרבות ניהולית מנצחת או שילוב מספר גורמים? ההצלחה של אוטרבוקס

מלבד למחזור המכירות הרחב כל כך של החברה, זכתה אוטרבוקס גם ללא מעט פרסים,תארים ושבחים מגורמים שונים במהלך העשור האחרון. לדוגמה, החברה נבחרה לרשימת החברות המבטיחות של המגזין הנחשב "פורבס", זכתה בפרס "מקום העבודה הטוב ביותר" לפני כמה שנים ועוד. כל אלו מעידים על כך שלא רק איכות המוצרים חסרת התחרות של החברה הם שהופכים אותה להצלחה מסחררת כל כך, אלא גם התרבות הניהולית שמנחילים הבעלים והמנהלים של החברה מביאה ללא מעט יחסי ציבור טובים, התנהלות אפקטיבית לטווח הארוך ואפקטים נוספים אשר בתורם דוחפים את מכירות החברה והמוניטין שלה.

לתרבות הניהולית ושאר הגורמים הנוספים מתלווה כמובן הגורם העיקרי והראשי בהצלחה הפנומנאלית של החברה – איכות מוצרים חסרת תחרות. כיסויי המגן ומגני המסך שמייצרת ומשווקת אוטרבוקס ידועים כאיכותיים ועמידים במיוחד. בתחום כמו הגנה על מכשירי הסמארטפון היקרים והרגישים כל כך, איכות אביזרי מגן היא כמובן פרמטר מרכזי בשיקולי הרכישה של מיליארדי הצרכנים ברחבי העולם. גם אם המוצר של חברה ידועה ומוכרת כמו Otterbox יעלה כמה דולרים יותר מאשר החיקוי הסיני הזול יותר, מרבית הצרכנים יעדיפו את התוספת המזערית במחיר בתמורה למוצר שהם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי יעשה את עבודתו נאמנה, ויגן על הסלולרי שלהם מפני מרבית הנפילות, החבטות והמפגעים השונים.

 

לכן, נראה כי השילוה של מספר גורמים מרכזיים שונים הוא שהופך את אוטרבוקס לחברת ענק מצליחה בשווי מיליארדי דולרים – איכות המוצרים שלה מובילה וחסרת פשרות, התרבות הניהולית המונהגת בחברה מתקדמת, יעילה ומתחשבת בכלל העובדים ובקהילה (החברה תורמת מיליוני דולרים מדי שנה לפרויקטים חברתיים וקהילתיים דוגמת חינוך לילדים וכו') ומחירי המוצרים סבירים ובמקרים רבים אף אטרקטיביים ואינם גבוהים משמעותית מאלו של מוצרים מתחרים ברמת איכות נמוכה בהרבה.

otterbox

שילוב הגורמים הזה גורם הן למכירות בהיקפים רחבים במדינות רבות בעולם והן לבנייה מצטברת של מוניטין עולמי חיובי, אשר בתורו דוחף ומביא לעלייה נוספת בהיקף המכירות ועלייה באיכות המוצרים החדשים המפותחים על ידי החברה וחוזר חלילה...