משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | 

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
סגור
חיפוש
סינונים

כל מה שחשוב לדעת על טעינה מהירה

כל מה שחשוב לדעת על טעינה מהירה

כל אחד שיש לו סמארטפון מכיר את הבעיה הגדולה ביותר – הסוללה. אנחנו משתמשים והיא נגמרת מהר, ואז אנחנו מחפשים מטען, או במקרה הטוב כאשר כבר יש לנו מטען אז אני מחפשים את השקע הפנוי הקרוב ביותר. היום, הפתרון הטוב ביותר לבעיית הסוללה הוא ההטענה המהירה.

מה זו בעצם הטענה מהירה?

זו בעצם טעינה שמיועדת למלא כמה שיותר סוללה בכמה שפחות זמן, מיועד בעיקר למקרים בהם נגמרת הסוללה והזמן קצר, לכן צריך שהסוללה תתמלא במהירות האפשרית. מדובר על ניצול מרבי של המתח והזרם שהמטען מספק. המטען מאפשר העברת הספק גבוה יותר (הספק – כמות האנרגיה שעוברת למכשיר במהלך שנייה), ההספק (W) הוא מכפלה של המתח (V) והזרם (A). ככל שההספק גבוה יותר, כך הטעינה מהירה יותר.

כדי שהטעינה המהירה תעבוד צריך ששני ההתקנים, גם הסמארטפון וגם המטען, יתמכו בטעינה המהירה. לכן בדקו אם המכשיר תומך בטעינה מהירה ובאיזו גרסה הוא תומך, וכך להתאים את המטען שאותו תרכשו.

לטעינה מהירה יש שלוש גרסאות: Quick Charger 1, Quick Charger 2 ו-Quick Charger 3, ככל שהגרסה חדשה יותר כך הטעינה מהירה ומתקדמת יותר. בנוסף, גרסאות חדשות תומכות בגרסאות הקודמות.

איך טעינה מהירה עובדת?

המטען מכיל רכיב המאפשר את ניהול הטעינה באופן חכם, כך שהוא מנהל את כמות המתח שהוא מסוגל לצרוך ביעילות רבה, ומאפשרת טעינה מהירה בזמן קצר.

הדבר הטוב ביותר בגזרת המטענים המהירים הם מטענים מהירים אלחוטיים, שבעצם מאפשרים טעינה אלחוטית בעת הנחת המכשיר על המשטח. משטח הטעינה האלחוטית מקל עלינו את סרבול הכבלים, כי הוא מאפשר את הנחת המכשיר ישירות על המשטח ללא חיבור כבל ישירות למכשיר, הכבל מחובר בין המשטח לשקע. החיסרון הוא שאם אתם צריכים להשתמש בסמארטפון באותה העת, כדאי לעשות זאת עם מטען רגיל או מטען נייד, המאפשר את החזקת הסמארטפון ביד תוך כדי ההטענה. חשוב לבדוק לאיזה מכשיר המטען האלחוטי מתאים (אנדרואיד או אפל) לפני קנייתו.

אפשר גם למצוא משטח טעינה אלחוטי לרכב, שמהיר יותר ב40% ממטען אלחוטי רגיל. היתרונות של מטען כזה לרכב הם ברורים – בזמן הנסיעה הסוללה מתמלאת מהר מאוד, למרות השימוש בפלאפון, וכך אפשר לנצל את זמן הנסיעה למילוי הסוללה מחדש. ברגע שמניחים את המכשיר על משטח ההטענה הוא ננעל בלחיצה קלה, מה שמאפשר לנו את היכולת להשתמש בסמארטפון גם באוטו, כמו מעמד לרכב רגיל.

אז אם אתם נתקלים פעמים רבות במצב בו הסוללה נגמרת ואין לכם הרבה זמן להטעין, כדאי שתרכשו מטען התומך בטעינה מהירה. המטענים יכולים להיות בשימוש בבית, במשרד או ברכב. ההטענה הנוחה ביותר נעשית על ידי מטענים אלחוטיים, אשר מטעינים את סוללת הסמארטפון ברגע הנחתו על המשטח, כך שלא צריך לדאוג לחבר את הכבל לסמארטפון, אלא פשוט להניח אותו במקום המתאים והמטען כבר יעשה את עובדתו נאמנה. מטען אלחוטי ניתן למצוא גם לרכב, אשר מתפקד כמעמד לרכב, אך מאפשר גם טעינה מהירה בזמן הנחתו.