משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | 

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

חשוב במיוחד בחורף – מצלמת דשבורד לרכב

חשוב במיוחד בחורף – מצלמת דשבורד לרכב

מצלמה לרכב הפכה בשנים האחרונות לאחד האביזרים הפופולאריים ביותר בעולם הגאדג'טים לרכב והאביזרים לסלולרי. מוצר זה, המוכר גם כ – מצלמת דרך, או פשוט – מצלמה לרכב מתפשט בקצב מסחרר בארץ ובמדינות מערביות נוספות רבות, ולא קשה להאמין כי בעתיד הקרוב רכבים מסוימים יגיעו עם מצלמת רכב מובנית, ישר מהחברה. היתרונות של מצלמת דשבורד רבים וברורים עבור לא מעט אנשים כנראה, ומבחינות רבות בעונת החורף הצורך במצלמה מסוג זה הופך ניכר במיוחד. מהם בדיוק הצרכים העיקריים שממלאת מצלמת דרך ומדוע אביזר זה הופך רלבנטי ונחוץ במיוחד דווקא בתקופת החורף?

 

תיעוד מלא של כל מה שמתרחש בזמן הנסיעה ועוד

השימוש המרכזי והחשוב ביותר של מצלמה לרכב הוא התיעוד המלא והישיר של כל מה שקורה בזמן הנסיעה, ובמקרים מסוימים גם בזמן החנייה (כבר תועדו לא מעט מקרים בהם מצלמה לרכב תיעדה מקרים של גניבה בזמן החנייה בלילה, למשל...). במקרים רבים מתעורר צורך בעדויות אמינות וחד משמעיות, וצילום ווידיאו הוא כמובן מסוגי העדויות המובהקות והחזקות ביותר. לכן, במקרים של תאונות קטנות או גדולות בהן נוצר וויכוח מסוים בנוגע למה שהתרחש ברגע התאונה עצמו, תיעוד מצולם יכול לפתור את כל העניין אחת ולתמיד, בלי להשאיר שום מקום לספק.

מבחינה זו, מצלמות דשבורד לרכב הופכות רלבנטיות עוד יותר דווקא בעונת החורף. עונה זו מתאפיינת לרוב בעלייה במספר התאונות, הקלות והקשות גם יחד. מצבים רבים של ראות לקויה (עקב גשם, ערפל וכו'), כבישים חלקים ותנאים חורפיים מאתגרים נוספים גורמים לתאונות רבות יחסית, החל מהחלקות קטנות מהן יוצא הרכב ללא נזק ועד לתאונות קשות ומצערות יותר. בכל המקרים הללו, מצלמת רכב יכולה להסיר הרבה מהספקות המתעוררים בנוגע למה שבדיוק התרחש בשניות התזזיתיות של התאונה עצמה, וכך לחסוך הרבה מאוד זמן, מאמץ, כסף ועוגמת נפש מצידם של בעלי הרכב.

 

תיעוד שיכול לשמש גם כעדות מול הרשויות

צורך מרכזי נוסף עליו עונה מצלמה לרכב טובה הוא הצורך בתיעוד ועדות אמינה אל מול רשויות החוק, במקרים של עבירות תנועה שונות. בתי הדין לתעבורה בישראל מלאים עד אפס מקום בנהגים המואשמים בעבירות תנועה שונות ונשבעים כי לא ביצעו את העבירה המיוחסת להם, או כי שררו תנאים כאלו ואחרים אשר מקלים על חומרת המעשה. ובכן, סביר להניח שלפחות חלקם צודקים בטענותיהם (אם תחשבו טוב סביר להניח שתצליחו להיזכר בעצמכם במצב בו הרגשתם כי שוטרי תנועה עושים לכם עוול...). במקרים אלו, תיעוד מצולם יכול בקלות לפתור את הסוגיה, באופן מהיר וקל. שופט אשר יראה עדות מצולמת לכך שטענותיו של הנהג אכן נכונות מיד יפסוק לטובתו, וכך מצלמת הרכב עשויה לחסוך הרבה מאוד זמן ועוגמת נפש מהנהג המואשם. על פי סקרים שונים, זוהי סיבה מרכזית בקנייה של מצלמת דרך מבחינתם של אנשים רבים – הרצון להחזיק בתיעוד מצולם, אמין ומסודר, למקרה של עימות עם רשויות החוק ומשטרת התנועה.

למעשה, אנשים רבים מעידים כי מצלמת רכב היא הפתרון האופטימאלי מבחינתם להתמודדות עם שוטרים, גם בלי קשר ישיר למקרים של עבירות תנועה. רכביהם של צעירים רבים נעצרים בעת הנסיעה בכבישי ישראל חדשות לבקרים, ופעמים רבות העצירה השגרתית כביכול מתגלגלת לכדי חיפוש ברכב, עיכוב של הנהג וכו'. גם במקרים אלו, תיעוד מצולם מבטיח כי השוטרים לא יתעמרו בבעל הרכב, לא יבצעו חיפוש ללא אישורו (הנדרש על פי חוק) ובאופן כללי – יתנהגו בצורה מנומסת ואדיבה יותר.