משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | להזמנה טלפונית 050-4810921

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

כבלים מסורבלים או טעינה מהירה? – כבר אין צורך להתפשר

כבלים מסורבלים או טעינה מהירה? – כבר אין צורך להתפשר

אחת המגמות הבולטות ביותר בעולם הטכנולוגיה בעשורים האחרונים, מגמה אשר ביטויה המובהק והברור ביותר הוא הטלפונים הסלולאריים כמובן, היא זו של ניתוק החוטים והכבלים המגבילים את תנועת המשתמש ומקבעים אותו למקום מסוים במרחב. בעוד בעבר הרחוק יחסית יכולים היינו להתקשר לאנשים אחרים אך ורק ממכשיר הטלפון שהיה מקובע בנקודה מסוימת וקשור בחוט אל הקיר, הטלפונים הסלולאריים שחררו אותנו ממוגבלות תנועתית זו ואפשרו לנו להתקשר לכל מקום בכל שעה כאשר אנחנו נמצאים בכל נקודה במרחב (לפחות בכל נקודה בה יש קליטה סלולארית...). מגמה זו, של שחרור מכבלים וחוטים מקשרים, הולכת ונמשכת עם השנים, בין אם בתחום המחשבים וטאבלטים ובין אם בתחומים אחרים. כיום, אפילו טעינת הטלפון הנייד אינה מצריכה בהכרח כבל טעינה או חוט המקשר לשקע החשמל שבקיר.

 

משטח לטעינה מהירה אלחוטי לסמארטפונים החדשים

הדגמים החדשים ביותר של האייפון ושל דגמי הסמארטפון המובילים הנוספים כבר מותאמים לטעינה אלחוטית, באמצעות אחד האביזרים המעניינים והחדשים ביותר בתחום – משטח טעינה אלחוטי. מדובר במשטח עגול עליו מניחים את הסמארטפון, וללא כל כבל או חוט מקשר המכשיר נטען ומקבל אנרגיה מהמשטח עליו הוא מונח.

למעשה, משטחי טעינה אלחוטיים קיימים בעולם האביזרים לסלולרי כבר כמה שנים טובות, אך עד כה השימוש בהם היה מוגבל יחסית, מסיבה אחת עיקרית – מהירות הטעינה. הדורות הראשונים של משטחי הטעינה האלחוטיים סיפקו מהירות טעינה איטית ביחס למטענים ה"רגילים", אלו שמחוברים בכבל ישירות לחשמל. מהירות הטעינה היא כמובן פרמטר מרכזי וחשוב בעיניהם של מרבית משתמשי הסמארטפונים בימינו (שכן חיי הסוללה הקצרים מדי של הסמארטפונים כיום הם מהבעיות הנפוצות והחמורות ביותר של הטכנולוגיה הסלולרית), ולכן השימוש במשטחי הטעינה האלחוטיים היה עד כה מוגבל ומצומצם יחסית.

כל זה משתנה ממש בימים אלו, עם שחרורו לשוק של משטח לטעינה מהירה – משטח טעינה אלחוטית המספק טעינה בקצב מהיר יחסית, ובכך נותן מאבק של ממש למטענים הישנים והמוכרים. במיוחד ניתן לציין את משטח הטעינה המהירה של חברת Mophie אשר נמכר כמשטח הטעינה המקורי של חברת אפל, יצרנית האייפון 8 החדש יחסית, אשר מותאם כאמור למשטחי טעינה אלו.

 

צועדים אל עבר עתיד אלחוטי

הצעד של חברת אפל אשר משיקה דגמים של אייפון אשר מותאמים מראש לטעינה אלחוטית מהירה וחברת Mophie אשר מייצרת עבורה משטח טעינה מהירה איכותי ומתקדם, מסמל מבחינות רבות את הכיוון אליו צועדת טכנולוגיית התקשורת בעולם והטכנולוגיה הסלולארית בפרט – עתיד אלחוטי יותר ויותר, נקי מתלות בחוטים וכבלים של חשמל ארש יאפשר לנו להשתמש בסמארטפון, בטאבלט או במחשב הנייד מכל מקום ובכל זמן ולא להיות מוגבלים על ידי הקרבה הנדרשת לשקע החשמל הקרוב.

אפילו בתחום הרהיטים לבית ניתן למצוא כבר התאמה למגמה זו – שידות המיועדות לצד המיטה המצוידות כבר בתוכן באותם משטחי טעינה מהירה, כך שכאשר אנחנו מניחים בפשטות את הסמארטפון על השידה שליד המיטה לפני שאנחנו הולכים לישון, המכשיר גם ייטען במשך שעות הלילה.

מעניין יהיה לראות בעתיד הקרוב מאוד את ההתפתחויות הנוספות בכיוון זה, וספציפית בתחום הטעינה האלחוטית. בהתחשב בהתקדמות העצומה המושגת בשנים האחרונות במהירות רבה על ידי חברות המתמחות בתחום זה דוגמת Mophie, ייתכן בהחלט כי בתוך מספר לא רב של חודשים או שנים ספורות בלבד כבר נוכל לראות משטחי טעינה מהירים ויעילים יותר, סמארטפונים אשר אינם חייבים להיות מונחים על המשטח אלא יכולים להיטען גם ישירות מהאוויר תוך כדי שימוש בהם וכו'...

כתוב תגובה