משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | להזמנה טלפונית 050-4810921

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

כיצד נדע האם קנינו אוטרבוקס מקורי?

כיצד נדע האם קנינו אוטרבוקס מקורי?

אוטרבוקס היא ללא ספק אחת מיצרניות האביזרים לסלולר המצליחות והפופולאריות ביותר בעולם. ניתן למצוא את מוצרי החברה, ובמיוחד את כיסויי המגן שלה המיוצרים ספציפית עבור שלל דגמים נפוצים של סמארטפונים וטאבלטים, בבתים ומשרדים רבים בארץ ובעולם.

כמו כל יצרנית מצליחה, גם ל Otterbox קמו בשנים האחרונות לא מעט חיקויים וזיופים – מוצרים אשר נראים במבט ראשון זהים לחלוטין למוצרים המקוריים, אך בפועל מדובר במוצרים זולים בהרבה, באיכות נמוכה משמעותית. זה נכון לכיסויים לאייפון, למעמד לטלפון לרכב, מגן מסך זכוכית או כל מוצר אחר מהתחום.

כיצד נוכל להעריך ולזהות האם המוצר שרכשנו של חברת אוטרבוקס הוא אמיתי ומקורי, או האם מדובר בחיקוי באיכות ירודה?

 

הערכה על סמך השוואה למקור

דרך ראשונה לנסות ולהעריך האם המוצר שרכשתם (או שאתם שוקלים לרכוש) הוא אמיתי ומקורי או האם הוא חיקוי זול, היא באמצעות השוואה למקור. מכיוון שבידיכם רק המוצר המסוים אותו אתם בוחנים, ניתן להסתמך על מאמרים ברשת אשר מפרטים את מאפייני המוצר המקורי בדיוק למטרת השוואות אלו. לדוגמה, במקרה של כיסוי מסוג אוטרבוקס דיפנדר נרצה לבדוק את איכותו ומרקמו של החלק הפנימי של הכיסוי אשר אמור להכיל חומר מוקצף בעל מרקם ודחיסות הדומה לזה של גומי (בחיקויים רבים החלק הפנימי אינו מרגיש כך כלל...), כדאי לבחון מקרוב גם את הטקסט והלוגו של החברה (אשר בחיקויים רבים אינו מדויק או אפילו אינו מופיע בכל מקום בו הוא אמור להופיע) וכו'.

גם אם אתם רוצים לבחון סוללה נטענת, מטען לרכב או כל מוצר אחר המיוצר על ידי חברה מוכרת וידועה, תוכלו למצוא מפרטי השוואה מפורטים ברשת, ולבחון באופן מדוקדק ומקצועי את המוצר שרכשתם או שאתם שוקלים לרכוש.

 

היכן אנחנו רוכשים את המוצר?

דרך טובה נוספת לוודא שאתם רוכשים מוצר מקורי היא על ידי בחינה ביקורתית של החנות/אתר מהם אתם רוכשים את המוצר במידה ומדובר בחנות אינטרנטית גדולה, מוכרת ומקצועית, כזו אשר נמצאת במיקום גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל ומוכרת בכמויות גדולות ללקוחות רבים, סביר יותר להניח שאותו אתר אכן דובר אמת ומספק את המוצרים המקוריים שהוא מצהיר שהוא מספק. אתר קטן אשר נראה בלתי מושקע וכזה שנפח תעבורת הגולשים בו נמוך מאוד (ניתן להסיק זאת על פי מיקום האתר בתוצאות החיפוש עבור ביטויים ומילות מפתח רלבנטיות) צריך לעורר את חשדותיכם.

בנוסף, וודאו כי האתר ממנו אתם רוכשים מציע תעודת אחריות מקורית של היצרן, וכי ישנן מספר רכים ליצור קשר עם האתר, לקבל החזר כספי במידה של מוצר פגום וכו'. ככל שהאתר מכיל יותר נתונים, פרטים ודרכי התקשרות, כך סביר יותר להניח שהוא אמין ומספק מוצרים מקוריים ואיכותיים.

 

הערכה והשוואה על פי המחיר

גם מחיר המוצר יכול לספק דרך להעריך האם מדובר במוצר מקורי או מזויף. למשל, במקרה של מוצרי אוטרבוקס השוואת מחירים מהירה תראה כי מרבית הכיסויים המקוריים של חברה זו, הנמכרים בחנויות אינטרנטיות גדולות ואמינות, עולים בין מאה לכמה מאות שקלים. במידה ואתם נתקלים באותו מוצר ממש, המוצע במחיר נמוך יותר משמעותית, כדאי שתחשדו ותערכו עוד כמה בירורים. אם מוצר מוכר ונפוץ כמו כיסוי מסוים של יצרנית מוכרת כמו אוטרבוקס נמכר בכל מקום במחיר הנע סביב מאה וחמישים שקלים, סביר להניח כי מי שמציע לכם את אותו מוצר (ומצהיר כי הוא מקורי כמובן..) בחמישים שקלים בלבד בעצם מנסה למכור לכם חיקוי זול באיכות ירודה.