15% הנחה לנרשמים חדשים | משלוח חינם בכל קניה מעל 200 שח  | דברו איתנו ב -050-4810921  

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

מערך המחקר והפיתוח המתקדם בעולם בשירות הסמארטפון שלנו

מערך המחקר והפיתוח המתקדם בעולם בשירות הסמארטפון שלנו

הסמארטפונים שיושבים לכולנו בכיס המכנסיים כיום הם מכשירים מתוחכמים ומופלאים, גם אם כבר התרגלנו אליהם כמעט לגמרי. רק דמיינו מה היה קורה אם היינו מראים סמארטפון שכזה לכל אחד ואחת מאיתנו לפני עשרים שנים – מדובר במכשיר שנראה היה לנו כאילו הגיע מסרט מדע בדיוני על חברה טכנולוגית מתקדמת ביותר.

אך למרות שרובנו כבר התרגלנו לסמארטפונים ולמה שהם יכולים לעשות, האמת היא שהפיתוח של המכשירים הללו, כמו גם של האביזרים הנלווים אליהם, מגיע ממערכי המחקר והפיתוח המתקדמים והמושקעים ביותר בעולם. לא מדובר במערך במו"פ של אפל וגם לא בזה של גוגל, אלא במקור עתיר תקציבים אפילו עוד יותר – צבא ארצות הברית.

 

הנדסת חומרים צבאית שמגיעה עד למגן המסך של המכשיר שלנו

דוגמה טובה לאופן בו מערך המחקר והפיתוח העצום והמתקדם כל כך של צבא ארצות הברית עושה דרכו עד לאביזרים הנלווים לסמארטפון שלנו ניתן למצוא לדוגמה במגן המסך של חברת ZAGG, אשר נמכר אמנם במחירים סבירים ביותר של כמאה ושלושים שקלים, אך מכיל בתוכו טכנולוגיה צבאית מתקדמת ומתוחכמת. מגן מסך זה מיוצר מחומרים אשר הונדסו ופותחו בתעשייה הצבאית האמריקאית, במטרה להגן על להביהם של מסוקי קרב. התעשייה הצבאית בכלל וזו של ארצות הברית בפרט היא כנראה הארגון עם תקציבי המחקר והפיתוח הגבוהים ביותר בהיסטוריה האנושית, והפיתוחים של תעשייה זו הם מה שמביא לנו מוצרים מתקדמים וממש עתידניים, החל מהסמארטפון עצמו ועד למגן המסך שלו אשר עשוי חומר אשר כמעט ואינו נשרט או נפגם, אך מאפשר מוליכות חשמלית אופטימאלית באמצעותה ממשיך הסמארטפון לעבוד בצורה חלקה.

 

ממערך הניווט ועד לסוללה הנטענת של העתיד

למעשה, מגני המסך של ZAGG הם רק דוגמה אחת בודדת לאופן בו מערכי המחקר והפיתוח המתקדמים והמתוקצבים ביותר בעולם משמשים גם אותנו, הצרכנים הפרטיים. בפועל אינספור רכיבים ותוכנות בהם אנו עושים שימוש בחיי היומיום שלנו הגיעו ממקורות כאלו. מערך הניווט הנמצא כיום בכל סמארטפון וטאבלט (GPS) פותח גם הוא על ידי התעשייה הצבאית. אותו הדבר נכון כמעט לגבי כל רכיב מתקדם או מכשיר טכנולוגי מופלא המשמש אותנו כיום.

מלבד להיסטוריה של פיתוחים אלו, גם העתיד טומן בחובו ניסים ונפלאות, כפי שניתן לראות כבר היום במערכי המחקר והפיתוח המתקדמים בעולם, הן אלו הצבאיים והן האזרחיים. לדוגמה, אחת מחברות האנרגיה הסולרית המתקדמות בעולם – Solar City שבבעלותו של היזם הטכנולוגי המפורסם איילון מאסק, מפתחת מזה כמה שנים במרץ רב את טכנולוגיית הסוללות של העתיד – סוללות אשר מאחסנות ביעילות רבה את האנרגיה הנצברת ממקור סולארי, או ממקור אחר. בעוד מטרתו של מאסק היא להעביר את העולם לשימוש באנרגיה סולארית וברכבים חשמליים, ניתן כבר לראות בבירור כיצד פיתוחים אלו עתידים להשפיע גם על עולם הסלולארי. דמיינו לעצמכם סוללה נטענת בעידן בו טכנולוגיית אחסון האנרגיה בסוללות מתקדמת משמעותית ביחס לעולם בו אנו חיים כיום – לא מופרך לדמיין סמארטפונים עם סוללות שמחזיקות מעמד ימים רבים ואינספור שעות שימוש, או סוללה נטענת קטנה שמספיקה להטענות רבות של הסמארטפון.

גם זוהי דוגמה אחת קטנה ובודדת. ניתן רק להעריך ולדמיין באילו עוד מגוון דרכים שונות ומופלאות עתיד להשפיע המחקר הנערך בימים אלו ממש במרכזי המחקר והפיתוח של מיזמים כמו זה של איילון מאסק, או בתאגידים עצומים כמו התעשייה הצבאית האמריקאית, על הפיתוחים הטכנולוגיים של השנים הקרובות, אלו שצפויים להגיע בסופו של דבר לבית (ולכיס המכנסיים) של כולנו.