משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | להזמנה טלפונית 050-4810921

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

מצלמת דרך או מצלמת דשבורד לרכב – מה ההבדל?

מצלמת דרך או מצלמת דשבורד לרכב – מה ההבדל?

כל מי שהתעניין בשנים האחרונות בעולם הגאדג'טים לרכב, כמו גם בתחומים כמו אביזרים לסלולרי וכד', וודאי נתקל במושגים כמו – מצלמת דשבורד לרכב, מצלמת דרך, מצלמה לרכב וכו'. מצלמות לרכב אכן הפכו פופולאריות יותר ויותר בישראל בשנים האחרונות, וכיום ניתן למצוא אותן בלא מעט רכבים. לכן, עולה השאלה – מה בדיוק ההבדל בין המושגים השונים הללו? האם קיים הבדל בפועל בין מצלמת דשבורד לרכב לבין מצלמת דרך?

 

סוגים שונים של מצלמות ושמות שונים לאותו מוצר – מצלמה לרכב

בתור התחלה חשוב להבהיר – קיימים שמות רבים ושונים עבור מוצרים זהים, ואין שם אחד "רשמי" ומוצהר אשר רק הוא השם הנכון עבור אותו מוצר. אנשים שונים, יצרנים שונים וכו' קוראים לאותו מוצר בשמות שונים, ומה שחשוב באמת זה רק לדעת על מה בדיוק אנחנו מדברים, לא משנה כיצד נקרא לזה.

בגדול, ניתן לומר כי כל השמות הללו – מצלמה לרכב, מצלמת דשבורד, מצלמת דרך וכו' הם שמות נרדפים לאותם מכשירים בדיוק – אותן מצלמות המותקנות ברכב ומצלמות את הדרך הנשקפת מהשמשה הקדמית או האחורית. מצלות אלו משמשות לצרכים שונים, וביניהם תיעוד לצורך ביטוח במקרה של תאונות, תיעוד לצורך הוכחה למקרה של עבירות תנועה או תיעוד לצרכים אחרים (למשל – תיעוד לכיף...).

עם זאת, ולמרות שמדובר, בגדול, בשמות נרדפים עבור אותם מוצרים, קיימים סוגים שונים של מצלמות לרכב, ולכן לעיתים אנשים משתמשים בשם ספציפי זה או אחר על מנת לתאר דגמים מסוימים של מצלמות לרכב. למשל, מצלמות אשר מותקנות על הדשבורד עצמו, ולא מודבקות לשמשה, לאחד החלונות או מתעדות את הנשקף דווקא מהשמשה האחורית, נקראות במקרים רבים "מצלמות דשבורד לרכב" על מנת להדגיש את היותן מיועדות להיות מותקנות על גבי הדשבורד עצמו.

עם זאת, מה שחשוב לזכור ולדעת זה לא את השמות הספציפיים, אלא להכיר את המוצר עצמו ואת יתרונותיו השונים.