15% הנחה לנרשמים חדשים | משלוח חינם בכל קניה מעל 200 שח  | דברו איתנו ב -050-4810921  

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

מצלמות רכב והמאבק בדוחות תנועה שקריים

מצלמות רכב והמאבק בדוחות תנועה שקריים

אחד מסוגי התלונות הנפוצים ביותר מצד אזרחים בישראל ובמדינות רבות אחרות בעולם בכל הנוגע להתנהלות הרשויות והשלטון כלפיהם הוא תלונות הקשורות למשטרת התנועה. כולנו בישראל מכירים את ההרגשה שלאחר קבלת דו"ח תנועה, כמו גם במקרה של מעורבות מסוג אחר עם משטרת התנועה (למשל, במקרים של עבירות תנועה קלות וכד') – הרגשה של תסכול וחוסר אונים אל מול מערכת אשר פעמים רבות מטילה עלינו קנסות ועונשים שאנחנו מרגישים כי אינם מוצדקים. מבחינה סטטיסטית, עשרות אחוזים מקרב הנהגים והנהגות בישראל מדווחים כי חוו את אותו תסכול וכעס כלפי רשויות התחבורה לפחות כמה פעמים במהלך השנים בהן הם נמצאים על הכביש.

בשנים האחרונות ניתן למצוא פיתוחים טכנולוגיים חדשים ומעניינים אשר שמים מעט יותר כוח בידיהם של האזרחים ומסייעים להם להילחם בדרכים יצירתיות ואפקטיביות בעוולות הנעשות להם על ידי רשויות המדינה. מצלמות לרכב מהוות את אחד מהפיתוחים העיקריים הללו, ומסייעות לאינספור נהגים להוכיח את חפותם במקרים של דוחות תנועה שקריים או בלתי מוצדקים, כמו גם בסיטואציות רבות נוספות על הכביש.

 

מצלמת דשבורד - מצלמות לרכב המתעדות את מהלך הנסיעה כולה

עבור מי שאינו מכיר את המושג "מצלמת דשבורד", נבהיר רק כי מדובר במה שנקרא באופן נפוץ יותר – מצלמות לרכב. אלו הן מצלמות קטנות וקומפקטיות אותן מציבים על גבי הדשבורד (או, לחילופין, מדביקים אותן לשמשה הקדמית), והן מצלמות את המתרחש על הכביש במהלך הנהיגה והנסיעה כולה, כך שמה שהנהג רואה, כמו גם מה שהוא מפספס מסיבה זו או אחרת, מתועד ומצולם באופן מלא.

קיימים כיום בשוק האביזרים לסלולרי דגמים רבים ושונים של מצלמות לרכב, הנבדלות ביניהן בפרמטרים כמו פונקציות שונות להן המצלמה מסוגלת, גודל כרטיס הזיכרון המגיע עם המצלמה,זהות היצרן, סוג האחריות הניתנת עם המוצר ומאפיינים טכניים נוספים, אך רובן ככולן מבצעות את אותה פונקציה בסיסית – תיעוד מצולם ומלא של המתרחש על הכביש במהלך הנסיעה. כפי שנראה מיד, לתיעוד זה הפוטנציאל לסייע לנהג להילחם בצורה אפקטיבית בדוחות תנועה שקריים ובלתי מוצדקים, או לפחות לנסות ולהוכיח כי הם אכן כאלו.

 

דוח וקנס כספי על לא עוול בכפם – תפוצתם של דוחות שקריים, לכאורה

אם נחזור לסטטיסטיקה שציינו בפתיחה בנוגע לאחוז הנהגים והנהגות הטוענים כי נפגעו מעוול בלתי מוצדק זה או אחר אשר נגרם על ידי רשויות התחבורה במדינה, כל הנהגים הללו הטוענים כי נאלצו לשלם אלפי שקלים של בקנסות בלתי מוצדקים זקוקים להוכחות טובות על מנת לשכנע את שופט בית המשפט לתעבורה כי אכן נעשה להם עוול, ולבטל את הדוח המדובר. פעמים רבות מדובר במילה של שוטר התנועה מול מילה של הנהג/ת, ובהיעדר הוכחות נוספות מילתו של השוטר בדרך כלל תנצח.

עכשיו כבר ברור כיצד מצלמות דשבורד יכולות לסייע בצורה משמעותית, ואף חד משמעית, לנהג/ת אשר התקינו אביזר זה ברכבם – אותן מצלמות מספקות תיעוד מצולם ומלא של כל מה שאירע, וכך ניתן לדעת בדיוק האם הדוח מוצדק או שקרי, האם הנהג/ת אכן זוכרים את פרטי המקרה כמו שאירע ובאותו אופן - האם השוטר/ת אכן קלטו נכון את הסיטואציה ורשמו דו"ח מוצדק או לא.

ברחבי העולם כבר נודעו אינספור מקרים בשנים האחרונות בהן מצלמות רכב זיכו את בעליהן במאבקים משפטיים כנגד דוחות שקריים וחסכו להם הרבה מאוד כסף שלא נאלצו לשלם על לא עוול בכפם. בנוסף, מצלמות אלו סייעו גם באינספור מקרים של הכרעה בדבר האחריות לתאונות דרכים, כך שהאחריות בסופו של דבר אכן הוטלה על הנהגים שבאמת היו אחראים לתאונה. גם במקרה זה, אביזר קטן ופשוט כמו מצלמת דשבורד יכול לא רק לחסוך לאנשים הרבה מאוד כסף ולמנוע מהם עוגמת נפש משמעותית, אלא אף להציל את רישיון הנהיגה שלהם ובמקרים חמורים אף למנוע עונשים חמורים יותר.