משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | 

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
סגור
חיפוש
סינונים

מצלמה לרכב – שווה לקחת איתנו גם לחו"ל

מצלמה לרכב – שווה לקחת איתנו גם לחו"ל

מצלמות רכב הפכו בחודשים ובשנים האחרונות ללהיט החם והפופולארי ביותר בעולם הגאדג'טים והאביזרים לסלולרי. תופעה זו אינה מקומית או ייחודית עבור ישראל, שכן בכל העולם נמכרות מצלמות רכב למיניהן בכמויות עצומות, וחברות רבות כבר מתחילות להתקין מצלמות דרך מסוג זה או אחר באופן מובנה ברכב. בכל זאת, אין תחליף כרגע למצלמת דשבורד ייעודית, כזו שמתקינים במיוחד על מנת שתתעד את המתרחש במהלך הנהיגה, ותשמש את בעל הרכב לצורך התגוננות במקרה של תביעות משפטיות בגין אחריות לתאונת דרכים או עבירת תנועה, כמו גם לצרכי פנאי שונים. מה שרבים בישראל אשר התקינו מצלמת דרך ברכב שלהם לא הפנימו עדיין הוא כי במקרים רבים אין כל סיבה שלא לקחת עימם את מצלמת הרכב כאשר הם טסים לחו"ל. כיצד יכולה מצלמת דשבורד לשמש אותנו בעת הנסיעה לחו"ל ומדוע היא אטרקטיבית כל כך בתור אביזר אשר יכול להתלוות אלינו לכל מקום בו אנו צפויים לנהוג?

 

נכנסת בתא הקטן של התיק – מצלמות רכב קומפקטיות לנשיאה פשוטה ונוחה

מרבית מצלמות הרכב הנמכרות כיום, לפחות חלק ניכר מהטובות והמוצלחות שבהן, הן קטנות וקומפקטיות ביותר, אינן שוקלות יותר מדי ואינן תופסות יותר מדי מקום. גם אם לוקחים עימן את הכבל המחבר אותן לטעינה או סוללות נוספות לא מדובר כאן במשהו שתופס יותר מדי מקום או שוקל יתר על המידה, כך שניתן ופשוט ביותר פשוט לקחת אותן איתנו בתא הקטן של התיק, גם בעת עלייה על טיסה לחו"ל.

הקומפקטיות הזו של מצלמות הרכב, לצד התועלת המשמעותית שהן יכולות להעניק לנו בעת טיסה לחו"ל והעובדה כי הן עמידות ואינן נשברות או נהרסות בקלות כלל וכלל, הופכים אביזר זה למועמד מוביל להצטרף אלינו לחופשה או לטיסת העסקים הבאה בחו"ל.

 

אותו שימוש בדיוק רק במדינה אחרת – שימוש במצלמת דרך בחו"ל

אז מצלמות לרכב הן כיום קומפקטיות, קטנות, עמידות וניתנות לנשיאה פשוטה ונוחה לכל מקום אליו נוסעים. עד כאן הכל טוב ויפה, אך מדוע שבכלל נרצה לקחת את מצלמת הדשבורד עימנו לחו"ל?

ובכן, הסיבה העיקרית לקחת איתנו את מצלמת הדרך שברשותנו גם בעת טיסה לחופשה בחו"ל, כמו גם טיסה לצורך ביקור בני משפחה או חברים, טיסת עסקים או כל נסיעה אחרת בה אנו צפויים לעלות על ההגה ולנהוג באותה מדינה אליה אנו טסים, היא בדיוק אותה סיבה כמו זו אשר הביאה אותנו מלכתחילה להשתמש במצלמה זו כאן בארץ. בדיוק כפי שאנחנו מציידים את הרכב שלנו במצלמת דרך על מנת שתתעד את כל מה שמתרחש במהלך הנהיה, לכל מקרה שלא יבוא בו תיעוד זה יהיה רלבנטי, כך גם בעת השהייה ברכב זה או אחר בחו"ל. לא נעים כלל להיקלע למצב של תאונת דרכים או עבירת תנועה חמורה בחו"ל. במקרים רבים יהיה לנו קשה הרבה יותר להתנהל מול הרשויות בשפה שאינה עברית, יהיה לנו קשה יותר להסביר את עמדתנו ולהגן על עצמנו במקרה בו נואשם שלא בצדק באחריות לתאונה או לעבירת תנועה. מלבד למגבלת השפה, קיימת כמובן גם מגבלה תרבותית מסוימת, כמו גם מגבלה בכל הנוגע להיכרות שלנו עם חוקי התנועה המקומיים באותה מדינה, עם האופן בו מתנהל ההליך הבירוקרטי והמשפטי באותה מדינה וכו'. גם אם איננו מודעים לכך תמיד, בישראל אנחנו חיים כל חיינו ומכירים את אופן ההתנהלות המקומי, דוברים את השפה ומודעים לתרבות המקומית השוררת על הכביש או במוסדות הבירוקראטיים ובתי המשפט. כל זה לא קיים כאשר מדובר במדינה זרה, ויכול להפוך את ההתנהלות במקרים של תאונות ו/או עבירות תנועה להרבה יותר מסורבלים ומתסכלים והרבה פחות יעילים מבחינתנו. במקרים אלו, תיעוד מצולם מלא של מה שהתרחש במהלך המקרה המדובר יכול רק לסייע לנו, ולאפשר לנו להוכיח את חפותנו במידה וזהו אכן המקרה.