משלוח חינם בכל הזמנה  |  15% הנחה לנרשמים חדשים במעמד רכישה | להזמנה טלפונית 050-4810921

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

המצלמה שתשמור עליכם במקום לחדור לכם לפרטיות – מצלמה לרכב

המצלמה שתשמור עליכם במקום לחדור לכם לפרטיות – מצלמה לרכב

ההתמודדות הלאומית והעולמית עם מגיפת הקורונה מעלה לסדר היום הציבורי שאלות מהותיות שונות, ובראשן כמובן שאלות בריאותיות וכלכליות. עם זאת, גם בנושא הפרטיות והאופן בו עושות ממשלות שימוש במידע שהן אוספות על אזרחיהן מתעוררים כעת ויכוחים רציניים כאשר ממשלות משתמשות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים על מנת לעקוב אחר האזרחים. בעוד חיי היומיום שלנו מלאים במצלמות ומיקרופונים מסוגים שונים אותם ניתן לנצל בדרכים כאלו ואחרות גם כנגדנו, סוג אחד של מצלמה ללא ספק .נועד לשרת אותנו, ורק אותנו. זוהי, כמובן, המצלמה לרכב

 

מצלמות לרכב, או "מצלמות דשבורד", הפכו פופולאריות ביותר בעולם בשנים האחרונות וכך גם בישראל. במיליוני מכוניות בעולם כיום מותקנת לפחיות מצלמת דרך אחת אשר מתעדת את המתרחש במהלך הנסיעה. בתקופה בה רבים יותר מאי פעם בעבר חוששים מהאופן בו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים (ובתוכם גם האמצעים הטכנולוגיים שבבעלותנו דוגמת הסמארטפון או המחשב הביתי) עלולים לשמש לצורך מעקב מתוחכם מאין כמוהו אחרינו, חשוב להבחין בין האופן בו הטכנולוגיה אכן משמשת אותנו לבין האופן בו הוא עשוי לשמש כנגדנו.

 

דוגמה מובהקת לשימוש יעיל ובטוח בטכנולוגיה לטובתנו – מצלמה לרכב

אחת הדוגמאות המובהקות ביותר לדרכים בהן הטכנולוגיה עשויה לשמש אותנו ולהגן עלינו, ובאותו זמן לא לאפשר לאף גורם אחר גישה למידע זה כך שהוא יוכל לסייע אך ורק לנו (ולא נגדנו), היא זו של מצלמה לרכב.

תפקידן ה"רשמי" או העיקרי של מצלמות רכב הוא לתעד את המתרחש במהלך הנסיעה ברכב למקרה בו נהיה מעורבים בתאונת דרכים או בעבירת תנועה. במקרים אלו עדות מצולמת פותרת פעמים רבות וויכוחים מרים, מוציאה את הצדק לאור ומאפשרת לנו להיפטר מהאשמות שווא למיניהן, דוגמת האשמה באחריות לתאונה או לעבירה שאנו בטוחים כי לא ביצענו.

בניגוד למצלמות וגאדג'טים אחרים מסוגים שונים אשר מיועדים גם כן לשמש אותנו אך באותה הקלות גם עשויים לשמש לריגול כנגדנו (דוגמת מצלמת הלפטופ ממנה יכולים האקרים וממשלות כאחד לצפות בנו...), מצלמה לרכב היא מצלמה אשר המידע שהיא אוספת זמין עבורנו, ואך ורק עבורנו, במידה וזה מה שאנחנו רוצים. ניתן להפעיל מצלמה לרכב כמצלמה במעגל סגור אשר רק מצלמת ומקליטה, ולמידע המתקבל ממנה תהיה רק לנו נגישות. בנוסף, ניתן להפעיל מצלמות לרכב גם ב"שלט רחוק", למשל דרך הסמארטפון (מצלמות לרכב נכללות בקטגוריה של אביזרים לסלולרי). במקרה זה המידע המצולם אכן יעבור ברשת כלשהי, אך יהיה זמין רק לנו. מידע זה לא יוכל להיאסף על ידי גורם חיצוני כלשהו ולשמש נגדנו בכל צורה שהיא.

לכן מהוות מצלמות לרכב דוגמה מובהקת ומתבקשת לאופן בו ניתן להשתמש בטכנולוגיה המתקדמת של ימינו בצורה יעילה ובטוחה לחלוטין, גם מפני זליגה של מידע לגופים חיצוניים כלשהם, פרטיים או ממשלתיים כאחד.

 

אביזר ששווה להחזיק בכל רכב

מאחר ומצלמה לרכב ניתנת לשליטה מלאה על ידינו וביכולתנו לשלו באופן מלא במידע ובידיים אליהם הוא מגיע,מדובר ללא ספק באביזר ששווה להחזיק בכל רכב כיום. ואכן, כמעט בכל רכב חדש שמיוצר ישנן מצלמות מובנות ברכב עצמו, אך במקרה זה לא מדובר ב"מצלמה לרכב" במובן הרגיל של הביטוי, אלא במצלמות ייעודיות מסוגים שונים דוגמת מצלמת רברס או חיישנים מסוגים שונים. המידע המוקלט מהחיישנים/מצלמות הללו עשוי כן להגיע לגורמים חיצוניים שכן ברכבים חדשים כיום הכל מחובר למחשב של הרכב, ואליו יכולים גורמים שונים להתחבר מרחוק.

מצלמה לרכב, לעומת זאת, היא אביזר שאתם יכולים לקנות בעצמכם וללא כל תלות בחברת הרכב, להתקין אותה בעצמכם בקלות רבה ולקבוע בדיוק את ההגדרות השונות, האם המצלמה מחוברת לרשת או לא, האם ניתן לתקשר עימה מרחוק או לא וכו'. כך, אתם יכולים להבטיח כי דרך מצלמה זו אף אחד לעולם לא יוכל לעקוב אחריכם, וכיום זה כלל לא מובן מאליו...

 

לסיכום, מכל המצלמות והאמצעים האלקטרוניים המתקדמים בהם כולנו משתמשים כל יום, מצלמה לרכב היא המצלמה שכדאי להחזיק. גם ובעיקר עבור מי שחושש ממצלמות וגאדג'טים שכאלו משיקולי פרטיות. לפחות בכל הנוגע למצלמות דרך, מדובר באביזר שמשרת אותנו במאת האחוזים, ולא יכול לשמש גורמים אחרים לצורך מעקב אחרינו...