15% הנחה לנרשמים חדשים | משלוח חינם בכל קניה מעל 200 שח  | דברו איתנו ב -050-4810921  

 
אין מוצרים בעגלת הקניות שלך
חיפוש
סינונים

שימוש במצלמה לרכב – מתי מומלץ להקליט?

שימוש במצלמה לרכב – מתי מומלץ להקליט?

כמות הרכבים הנוסעים על כבישי ישראל המצוידים במצלמת דשבורד הולכת ומטפסת במהירות ובאופן חד מדי שנה. מבחינות רבות מדובר באחד האביזרים לסלולר הפופולאריים ביותר של השנים האחרונות. הן על השמשה הקדמית והן על האחורית, על הדשבורד שמעל לוח המכוונים או אפילו על החלונות הצדדיים – נהגים רבים בוחרים להציב מצלמות דשבורד ברכביהם, ממגוון סיבות שונות. מכיוון שקיימות כמה סיבות שונות, כמו גם סוגים רבים ומגוונים של מצלמות לרכב, עולה בקרב רבים השאלה – מתי יש להשתמש במצלמה? מתי כדאי להקליט? רק בזמן הנסיעה? מה עם הזמנים בהן הרכב עומד במקום כמו בעצירה ברמזור או בפקק תנועה? ומה בנוגע לזמן בו הרכב חונה?

 

להקליט בהתאם לשימוש הרצוי מהמצלמה ובהתאם לסוג המצלמה

ההחלטה כיצד ומתי להפעיל את מצלמת הרכב כך שתקליט ותתעד את המתרחש תלויה במספר גורמים שונים, ביניהם השימוש הרצוי שלנו במצלמה (אשר אינו זהה אצל כולם), וסוג המצלמה אותה רכשנו.

נתחיל עם סוג השימוש הרצוי – רבים הנהגים הרוכשים מצלמות רכב ספציפית לצורך תיעוד עבור מקרים של תאונות או קבלת דוחות בלתי מוצדקים. במקרים אלו, התיעוד הרצוי כולו מתרכז לזמן בו הרכב נמצא בנסיעה, ועל כן יש להפעיל את המצלמה בכל זמן בו נוסעים ברכב. בנוסף לכך, נהגים מסוימים מעוניינים במצלמת דשבורד גם על מנת לתעד את המתרחש ברכב בזמן החנייה, ספציפית למקרה בו הרכב ייגנב (אז יהיה להם תיעוד מלא של הגנבים ואפילו של המקום אליו נלקח הרכב, במידה והגנבים לא שמו לב למצלמה ולא ניתקו אותה). במקרים אלו נרצה להפעיל את המצלמה גם במהלך שעות הלילה בהן הרכב חונה, אך לא תמיד יש צורך בכך בכל לילה. למשל, כאשר חונים ברחוב במקום הנחשב למסוכן מבחינת גניבת רכבים נפעיל את המצלמה, אך אם אנחנו חונים הלילה בתוך חניון או חניה מגודרת של בית, יהיה לנו פחות צורך בתיעוד הלילי.

עבור אנשים הרוכשים את המצלמה לרכב גם על מנת לתעד את הנוף הנשקף במהלך הנסיעה ואת נוסעי הרכב עצמם (דוגמת משפחות בטיולים משפחתיים אז רוצים לצלם את הילדים וכו'), ייתכן ותידרש התאמה מסוימת לפני הצילום, שכן המצלמה מכוונת לרוב כלפי חוץ, וכאשר מעוניינים לצלם את הנוסעים ברכב יש לסובב אותה או להשתמש בפונקציה מתאימה.

 

מכל מה שנכתב עד כה כבר ברור כי במקרים מסוימים, יתאפשר הצילום רק בכפוף למאפיינים וליכולות של אותו דגם ספציפי של מצלמה אותו קנינו. לדוגמה, במקרה של תיעוד במהלך שעות הלילה מפאת חשש לגניבה, מדובר לרוב במצלמות המצוידות גם בחיישן תנועה, כך שהן נדלקות ומתחילות לצלם רק כאשר משהו קורה בפועל (אחרת כמות החומר המצולם הייתה עצומה ומיותרת). במקרים אלו נדרשת מצלמה הכוללת חיישן תנועה, אחרת ניאלץ להפעיל את המצלמה לאורך כל הלילה.

 

הפעלה אוטומאטית עם התנעת הרכב או שליטה ידנית?

בחלק ממצלמות הרכב הזמינות כיום בשוק קיימת אפשרות של הפעלת המצלמה באופן אוטומאטי בכל פעם שמתניעים את הרכב. כך, המצלמה מופעלת אוטומאטית ואינה מצריכה כל התערבות או תשומת לב מצידנו, כך שגם אם נשכח אותה אין כל חשש – הכל עדיין יתועד. אפשרות זו מועדפת על מרבית הנהגים, שכן מי מאיתנו יכול להיות בטוח שהוא יזכור להפעיל את המצלמה בכל פעם שהוא מתניע את הרכב?... אנחנו מנסים לייעל את ההתנהלות היומיומית שלנו ולהוריד מעצמנו כמה שיותר דברים שצריך לזכור, ולא להוסיף לעצמנו מטלות אותן אנו עלולים לשכוח..

במקרים אחרים, מדובר במצלמות אותן יש להפעיל ידנית, ואלו מתאימות יותר למי שמעוניין לתעד ולהקליט במצבים מסוימים, ולא כל הזמן ובאופן אוטומאטי.

 

לסיכום, מתי עלינו להפעיל את מצלמת הדשבורד? זה תלוי בראש ובראשונה בצרכים וברצונות שלנו מאותה מצלמה, כמו גם בפונקציות והיכולות של אותה מצלמה שרכשנו. מצלמות חדשות ומשוכללות מסוגלות להקליט הכל, כל הזמן ובלי התערבות מצידנו.